Regjistrohuni për Newsletter AFM Marubi
Lajme të përditësuar në lidhje me aktivitetet e AFM Marubi!
* = fusha e kërkuar

mundësuar nga MailChimp!

Ditët Evropiane të Filmit Queer

Ditët Evropiane të Filmit Queer

Në kuadër të Presidencës Franceze të Këshillit të Bashkimit Evropian dhe muajit të Krenarisë, Ambasada Franceze po bashkon forcat me Aleanca LGBT për Ditët Evropian të Filmit Queer, të prezantuar në Mostra FIRE !!


• Të Hënën 23 Maj – “Lola" me regji të Laurent Micheli

2019 – Francë, Belgjik – Dramë - 90 min
SynopsisKur Lola, 18 vjeçe dhe transgjinore, mëson se më në fund mund të operohet, nëna e saj, e cila është mbështetja e saj e vetme financiare, vdes. Besnike ndaj dëshirave të fundit të nënës së saj, Lola dhe babai i saj, të cilët janë në konflikt të vazhdueshëm dhe nuk janë parë prej dy vitesh, nisin një udhëtim deri në bregdetin belg. Ata e kuptojnë se rezultati i këtij udhëtimi mund të mos jetë ai që prisnin...

Në frëngjisht me subtitrat anglisht

Me Mya Bollaers, Benoît Magimel, Els Deceukelier…


• Të Martën 24 Maj – “Los Fuertes” me regji të Omar Zúñiga

2019 – Kili – Dramë – 98 min
SynopsisLucas shkon në një qytet në Kilin Jugor për të vizituar motrën e tij, përpara se të vendoset në Kanada ku i doli një bursë studimi. Ai njihet me Antonion, shefi i ekuipazhit të një anije peshkimi lokale. Gjeografia spektakolare dhe imponuese e rajonit të Los Rios, me pyjet, lumenjtë, dhe detin e tij, është mjedisi ideal për këtë histori me butësi të madhe mes burrave të fortë, me origjinë dhe kultura të ndryshme.

Në spanisht me subtitrat anglisht

Me Samuel González, Antonio Altamirano, Marcela Salinas…


• Të Enjten 26 Maj, “Mario” me regji të Marcel Gisler

Pasuar nga një tryezë e rrumbullakët me Z. Joako Ezpeleta, Drejtor i Mostra FIRE dhe Znj. Xheni Karaj, Drejtoreshë e Aleanca LGBT
Një cocktail do të shërbehet në kopësht.

2018 – Zvicër – Dramë, Romancë – 120 min
SynopsisDhoma e zhveshjes së një ekipi rajonal futbolli përmbyset nga ardhja e të riut Léon, qëndrimi i të cilit ndryshon nga ai i shokëve të tij të ekipit. Megjithatë, Marionin e tërheq Léoni. Gjithnjë së bashku, ata bien në dashuri me një pasion që shkon përtej sportit dhe krijojnë një marrëdhënie që do të ketë pasoja të papritura...

Në gjermanisht me subtitrat anglisht

Me Max Hubacher, Aaron Altaras, Jessy Moravec…

*Për kthimin në qendër të Tiranës do të vihen në dispozicion mjete transporti.

 

No Comments

Post A Comment
sq