Regjistrohuni për Newsletter AFM Marubi
Lajme të përditësuar në lidhje me aktivitetet e AFM Marubi!
* = fusha e kërkuar

mundësuar nga MailChimp!

Queer Film Days online – ADELINA by Rita Krasniqi

Queer Film Days online – ADELINA by Rita Krasniqi

Në bashkëpunim me OMSA Open Mind Spectrum Albania, shfaqjen në platformën online eKino.al dy filma që vijnë për herë të parë në Shqipëri.

🎬 Shfaqja është pjesë e QUEER FILM DAYS ALBANIA, me mbëstetjen e Human Rights Campaign (HRC), Art.1, dhe Ministria e Jashtme e Hollandes!

📌 Na ndiqni në datat 22-27 Shkurt, ora 19:00!

🔗 ADELINA nga Rita Krasniqi

Kosovë – film i shkurtër fiksion – 2019 – 15 min
në Shqip me titra anglisht
Shfaqjet nga data 22 shkurt ora 19:00 deri te shtunën 27 Shkurt (ora 23:59)

Synopsis:

Pasi që arrinë t’i bind shokët e tij që të performojnë me veshje Drag në një klub të natës, pronari i të cilit është një biznismen homofob, gjërat marrin një rrugë të keqe kur performanca e tyre ndalet papritmas pas një problemi me veshjen e njërit prej tyre dhe identitetet e tyre të vërtetë zbulohen, duke vënë në rrezik të madh jetën e të gjithëve.

Linku për të parë filmin: https://ekino.afmm.edu.al/adelina/

 

No Comments

Post A Comment
sq